Finansowanie

FINANSOWANIE
Obecnie na Polskim rynku istnieją trzy opcje finansowania zakupu kompletnej instalacji fotowoltaicznej dla klienta indywidualnego bądź firmy.

- Gotówka - całość kosztów inwestycji pokrywa inwestor z własnych środków pieniężnych.

- Kredyt gotówkowy / eko pożyczka - Raty które spłacają się same. Dzięki odpowiednio dobranej instalacji i atrakcyjnemu finansowaniu które oferują banki inwestor nie musi angażować środków własnych. Dzięki miesięcznym oszczędnościom które generuje odpowiednio dobrana wielkość instalacji produkującej prąd miesięczna rata w sporej części jest pokrywana z powstałych oszczędności, a instalacja po spłaceniu pożyczki generuje już tylko oszczędności.

Obecnie na rynku bank PKO BP oraz BOŚ BANK wyszedł na przeciw inwestorom oferując pożyczkę na zakup paneli fotowoltaicznych, a wysokość raty jest uzależniona o wielkości inwestycji jak okresu spłaty.

Przykładowe wyliczenie dla instalacji 3KW finansowanej tylko z w/w ekopożyczki *:

*Uwaga! Powyższe dane maja charakter orientacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Koszty inwestycji zależą od indywidualnych warunków budynku. Oszczędności zależą od sprawności instalacji i jej odpowiedniego wykorzystania. Wyliczenia z kalkulatora banku PKO BP.

 

Po więcej szczegółów zapraszam na stronę PKO BP i BOŚ Bank

- Leasing - opcja skierowana szczególnie do firm, dzięki wybraniu tej formy finansowania inwestycji firma nie musi wykładać środków własnych aby cieszyć się instalacją. Niesie to za sobą sporo korzyści dla przedsiębiorstw m.in:

  • System fotowoltaiczny sam na siebie zarabia. Dzięki produkcji prądu i oszczędności na rachunku za prąd raty leasingu w sporej części same się spłacają.
  • Leasing instalacji pozwala rozłożyć VAT na raty, czego nie możemy zrobić finansując instalację ze środków własnych, bądź kredytu gotówkowego.
  • Zmniejszenie obciążenia podatkowego wliczając ratę leasingu w koszty uzyskania przychodu.

W obecnej sytuacji i niepewnej stabilności ceny za 1kWh jest to idealne rozwiązanie dla każdego gospodarstwa domowego jak i każdej firmy. Pozwala to uniezależnić się od wzrostu stawek za energię, budować częściową niezależność energetyczną oraz poprawia wizerunek firm które stawiają na innowacyjność i ochronę środowiska. 

Kontakt

Bałtycka 52a, 05-120 Legionowo
+48 574 857 003
+48 698 901 667

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Sobota: .......... 8.00-20.00

Niedziela: ............................... Zamknięte

© 2019 ReSystem Sp. z o.o. SpK.